علمی

 

علمی

1. آیا می دانستید استفاده از تیغ تأثیری بر پوست برنزه ندارد زیرا برنزه شدن در لایه های پایینی پوست که رنگدانه ها قرار دارند رخ می دهد. لبه های تیغ هرگز با این سلول ها در تماس نخواهند بود. اصلاح واقعاً پوستتان را پولیش می نماید و باعث می شود تا سالم تر به نظر برسند.

2. آیا می دانستید که ۷۵ درصد آلودگی محیط بر اثر مسائل نظافتی و بهداشتی بخصوص اصلاح می باشد. لطفا در حین اصلاح آب را باز نگذارید.

3. آیا می دانستید که راحت ترین روش از بین بردن موهای پوست صورت و بدن در جهان ، اصلاح با تیغ می باشد.

4. آیا می دانستید بهترین زمان برای اصلاح صبح هنگام می باشد زیرا پوستتان در تمام طول شب استراحت کرده است. در طول روز پوست با آفتاب ، باران و آلودگی مقابله می نماید. این موضوع سبب می شود پوست سفت شده و منافذ آن بسته شود که به نوبة خود سبب کاهش انعطاف پذیری پوست و سفتی ریش می شود(۲ عامل اصلی ناخوشایندی اصلاح). اما بهترین زمان برای اصلاح بلافاصله پس از دوش  گرفتن می باشد زیرا پوست قبل از آن تمیز شده است ، انعطاف پذیر گردیده و منافذ آن نیز باز شده اند. البته جهت اصلاح در صبحگاهان باید به این نکته توجه نمایید پس از اینکه از خواب بیدار می شوید پوسستان کمی متورم و پف کردن می باشد. حداقل ۲۰ دقیقه صبر نمایید تا این پف کردن از بین برود و اصلاحتان راحت تر و بهینه تر شود.

5. آیا می دانستید سنی که شروع به اصلاح می کنید بر مقدار حجم موهای صورت و بدنتان تأثیر نمی گذارد زیرا این عوامل کاملاً توسط وراثت تعیین می شود. عمدتاً اولین تجربه های اصلاح همزمان با افزایش طبیعی رشد موها می باشد که نتیجة بلوغ است.

6. آیا می دانستید اصلاح باعث رشد مجدد سریعتر موها یا موهای تیره تر یا قطور تر بدن نمی شود زیرا از آنجایی که اصلاح ، موها را از سطح پوست بر می دارد ، بر رنگ یا قطر موها هیچ تأثیری نمی گذارد. از آنجایی که پس از اصلاح ، مو از فولیکول بیرون می آید ، کمی زبر تر و ضخیم تر به نظر می آید. اگر به مو ها زمان بدهید تا کمی رشد کنند ، دقیقا به همان حالت اولین باز می گردند.


ساختار پوست :

پوست از ۲ لایه اصلی تشکیل شده : اپیدرم و درم

اپیدرم : لایة خارجی پوست می باشد و بطور عمده از پروتئین کراتین تشکیل شده است.

درم : لایة داخلی پوست می باشد و بطور عمده از پروتئین کلاژن که باعث استحکام پوست می شود و همچنین اعصاب ، عروق خونی ، غدد عرقی ، غده های چربی و بخش بالایی فولیکول مو، تشکیل شده است.

پوست جدید، هر ۱۴ روز بازسازی می شود بطوریکه سلول های پایینی تقسیم شده و جایگزین سلول های مسن تر بالایی می شوند. هر ۱۴ روز لایة بیرونی بازسازی می شود و هر ۷۵-۴۵ روز ساختارش را بطور کامل بازسازی می نماید.


رشد موها :

 تقسیم سلول و رشد موی داخل فولیکول های مو، که در داخل درم قرار دارند در طی۷۲-۲۴ ساعت  اتفاق می افتد. علی رقم سرعت این مرحه ، تشکیل موهای جدید تا اینکه بر روی پوست ظاهر شوند حدود ۳ هفته بطول می انجامد. مو در یک فرایند چرخه ای رشد می نماید و پس از آن وارد یک مرحله استراحت می شود.

علت اینکه بعضی از مو ها مانند ابرو ، مژه و ریش هرگز به اندازه موهای سر رشد نمی کنند این است که آنها قبل از وارد شدن به فاز استراحت ، زمان کمتری را در فاز رشد طی می کنند و در نتیجه کمتر رشد می کنند.

 

توسط : admin | تاریخ : 1392/10/23 | نظرات